V dňoch 12. – 14. septembra 2022 sa konal v prostredí Terchovej workshop členov riešiteľského kolektívu a expertnej rady projektu APVV „Vývoj nástrojov na posudzovanie rizík pre účely vybraných podnikov a profesií v Slovenskej republike v súlade s požiadavkami EÚ“. Záštitu nad ním prevzala zodpovedná riešiteľka projektu, doc. Bc. Ing. Linda Makovická Osvaldová, PhD. a prodekanka Fakulty bezpečnostného inžinierstva pre medzinárodné vzťahy a marketing, doc. Ing. Katarína Hollá, PhD.

Zúčastnili sa ho zástupcovia Národného inšpektorátu práce, Inšpektorátu práce Žilina, Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v.v.i., ČR, Inštitútu pre výskum práce a rodiny, MPSVR SR, ako aj niekoľko zástupcov spoločností podieľajúcich sa na výskume v predmetnej oblasti.

Počas troch dní prebiehali diskusie na témy týkajúce sa oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s dôrazom na ďalšie smerovanie riešenia projektu. Hlavný dôraz sa kládol na prípravu online nástrojov
na posúdenie pracovných rizík v používateľsky prívetivom prostredí. Cieľom je predovšetkým zvýšenie bezpečnosti podnikov pôsobiacich v prioritných ekonomických činnostiach a profesiách v SR spolu s
dodržiavaním právnych predpisov a ISO noriem na zaistenie BOZP vo vzťahu k prevencii pracovných rizík.

Okrem cenných odborných informácií, skúseností a poznatkov, ktoré si vzájomne počas troch dní medzi sebou mohli účastníci workshopu vymeniť, boli upevnené aj vzájomné vzťahy riešiteľského kolektívu, čo je výborný predpoklad do ďalších mesiacov spolupráce v tomto projekte, ako aj iných činnostií v rámci fakulty.