Dňa 18. mája 2023 sa v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline konal otvorený workshop v rámci projektu APVV-20-0603 „Vývoj nástrojov na posudzovanie rizík pre účely vybraných podnikov a profesií v Slovenskej republike v súlade s požiadavkami EÚ“.

Na workshope sa zúčastnili hostia zo Slovenska aj zahraničia. Zástupcovia ministerstiev (MH SR, MPSVaR SR, MŠVVaŠ SR), odborníci z praxe (VÚBP, v.v.i., ČR, SPSČH Pardubice, ISEMI, KAJO services, GAJOS, s.r.o., MH Teplárenský holding, a.s., a iné) a akademickej sféry spoločne preberali aktuálny stav, ale taktiež možnosti inovatívnych foriem prípravy v oblasti posudzovania rizík BOZP a v krízovom riadení.

Zodpovedná riešiteľka projektu, prof. Bc. Ing. Linda Makovická Osvaldová, PhD. a doc. Ing. Katarína Hollá, PhD. zúčastnených oboznámili s doterajšími výsledkami práce projektového tímu. Následne v rámci prvej sekcie boli prezentované témy, ako napr. Virtuálna realita v BOZP a v zdravotníctve, či priblíženie projektu CLIMAAX.

V druhej sekcii workshopu boli prezentované výsledky spolupráce FBI UNIZA a SPŠCH, Pardubice, vzdelávacie aktivity v oblasti CBRN, riešenie problematiky BOZP v podmienkach MH Teplárenského holdingu, a.s.

Každý príspevok bol veľmi zaujímavý, vysoko aktuálny a podnecujúci pre vedenie diskusie na workshope, ako aj po jeho ukončení. Vzájomné interakcie pomohli k prehĺbeniu kontaktov a sú predpokladom ďalšej spolupráce.